SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 14.09.2022r. przedszkolaki z Przedszkola nr 3 w Pszowie gościły u siebie policjantów, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjanta. Ogromną atrakcją dla dzieci była maskotka „Sznupek”, który zawitał do przedszkola wspólnie z policjantami i sprawił, że na twarzach dzieci zagościł uśmiech. Nauczyciele oraz dzieci złożyli policjantom podziękowania, wręczyli pamiątkowy dyplom oraz upominek, przygotowany przez dzieci.

DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki jest obchodny na całym świecie 15 września. Nasze przedszkole również bierze udział, w tym ważnym wydarzeniu. Święto ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi. Przedszkolaki oraz pracownicy przyszli tego dnia ubrani w kropeczki. Świętowanie rozpoczęło się od zapoznania z bohaterką tego święta- małą dziewczynką o imieniu Vashti. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach związanych z kropką. Przedszkolaki stworzyły przeróżne prace plastyczne, w których motywem przewodnim była właśnie kropka.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym szczególnym dniu oficjalnie przywitano nowe dzieci. Odbyło się uroczyste pasowanie z udziałem Pani Dyrektor, a nowym przedszkolakom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i przypinki. Jedną z wielu atrakcji w tym dniu dla dzieci było kino, z kasą, biletami oraz popcornem. Ten dzień był wspaniały i z pewnością wszyscy zapamiętamy go na długo!

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Celem wzrostu świadomości ekologicznej wśród dzieci 22 września Przedszkole nr 3 w Pszowie przyłączyło się do kampanii „Sprzątanie Świata”. Zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci wspólnie wyruszyliśmy spod budynku przedszkola i zajęliśmy się oczyszczaniem przydzielonego nam terenu. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych przedszkolaków akcja odbyła się sprawnie, a dzieci udowodniły, że każdy może zadbać o otaczającą nas przyrodę. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków!

DZIEŃ JABŁKA

Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy. Jabłko to najbardziej znany polski owoc, dlatego 28.09.23r. w Przedszkolu nr 3 w Pszowie poświęciliśmy mu cały dzień. Obchody Dnia Jabłka rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu; koloru, kształtu, wielkości, smaku itp. Nie obyło się bez kształtowania pojęć matematycznych, wzbogaciliśmy wiedzę o możliwości przetwarzania jabłek, a także wykonaliśmy wiele wspaniałych prac plastycznych. Tego dnia mieliśmy podane pyszne i zdrowe jabłuszka na drugie śniadanie, a na podwieczorek zaś Panie kucharki upiekły pyszny jabłecznik, którym pachniało w całym przedszkolu. Mniam!