KAPELA GÓRALSKA

15.01.2024r.  zawitała do nas Kapela Góralska z repertuarem „Kolędy i pastorałki”. Artyści podczas koncertu zaprezentowali góralską kulturę, charakterystyczne stroje i instrumenty. Dzieci miały okazję posłuchać góralskich melodii i piosenek. Żywa i skoczna muzyka poderwała wszystkich do klaskania i podrygiwania. Przy okazji koncertu dzieci nauczyły się kilku góralskich słów, a także poznały zwyczaj góralskiego kolędowania. Dziękujemy za „pikne” granie- HEJ!.

KONKURS RECYTATORSKI

We wtorek 16.01.2024r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski „Bajtle i zima”- wiersze z elementami gwary śląskiej lub o tematyce zimowej. W konkursie wzięło udział 21 przedszkolaków. Konkurs został rozstrzygnięty z podziałem na dwie grupy 3-4 latków i 5-6-latków. Głównymi celami konkursu było zachęcenie do wspólnego czytania z dzieckiem literatury polskiej lub z elementami gwary śląskiej. Podczas występów na scenie, dzieci wykazały się wielką odwagą i świetnym przygotowaniem. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

BAL KARNAWAŁOWY

Jak co roku w karnawale odbywają się bale, tak i w naszym przedszkolu 19.01.20124r. odbył się wspaniały bal karnawałowy.  W zorganizowanym balu karnawałowym w naszym przedszkolu, dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. W salach przedszkolnych można było spotkać syrenki, księżniczki, biedronki, piratów, strażaków, policjantów, rycerzy- nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa z DJ-em przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Efekty świetlne, śnieżne chmurki, bańki mydlane i dym uświetniły całą imprezę.