SZKOŁA DO HYMNU

Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem narodowym. Nasze przedszkolaki bardzo uroczyście uczciły ten dzień Całe przedszkole wzięło udział w akcji Szkoła do Hymnu polegającej na uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dobrowskiego.  Tego dnia zdecydowanie dominowały kolory: biały i czerwony. Święto Niepodległości było radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że pozostanie w pamięci naszych małych patriotów.

DZIEŃ TOLERANCJI

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Wybór daty nie jest przypadkowy – 16 listopada 1995 roku, tuż przed końcem Międzynarodowego Roku Tolerancji, państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji: „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć baśń "Brzydkie Kaczątko", w teatrzyku kamishibai, która pomogła im zrozumieć pojęcie "TOLERANCJA".

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA